Polish English French German Russian Spanish

 

Podstawą terapeutyczną działania lasera diodowegoVectus™,jest fototermoliza selektywna. Zasada działania lasera diodowego Vectus™,polega na niszczeniu struktur włosa i mieszka włosowego za pomocą światła laserowego, które niszczy komórki macierzyste znajdujące się w mieszku włosowym i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.

 

Każdy włos, składa się z łodygi włosa (to, co widzimy na zewnątrz), korzenia włosa który osadzony jest w mieszku włosowym (wewnątrz skóry). Na samym dnie mieszka włosowego, w opuszce, znajduje się macierz - aktywnie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczającą jej pożywienia brodawką. Aby usunąć włos, należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z komórkami macierzystymi. Promieniowanie laserowe wnika w głąb skóry i jest selektywnie absorbowane przez melaninę znajdująca się w komórkach tworzących łodygę włosa (stąd, gdyby włosy nie były przed zabiegiem dokładnie ogolone uległyby spaleniu), ale także przez komórki barwnikowe znajdujące się w mieszku włosowym w pobliżu komórek macierzystych włosa. Barwnik (melanina) pochłania promieniowanie laserowe powodując uszkodzenie termiczne i zniszczenie komórek macierzystych włosa. Jest to tzw. fototermoliza selektywna.

 

Niestety sytuację komplikuje fakt, że znaczna część mieszków włosowych znajdujących się w naszej skórze jest w okresowym uśpieniu (tzw. faza spoczynku - telogenu). W tej fazie brak jest w mieszku włosowym wystarczającej ilości melaniny, aby uzyskać jego trwałe zniszczenie. Fakt ten jest podstawową przyczyną konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu celem uzyskania zadawalającego efektu.

 

Informacje o laserze

 

Nagroda Prix de Beauté dla lasera Vectus

Jest nam niezmiernie miło poinformować o nagrodzie Prix de Beauté 2013 jaką zdobył laser diodowy Vectus™ Palomar. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w kategorii "Odkrycie Roku". Nagroda Cosmopolitan Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.

 

Zobacz porównanie Vectus Palomar vs inne urzadzenie

 

 


Nowości Kliniki

Leczenie powikłań po zabiegach usuwania włosów


Specjalizujemy się także w leczeniu powikłań po zabiegach laserowych w obrębie skóry, w celu ustalenia terminu wizyty kontakt z dr Kuczynskim pod numerem 600263705

http://medycyna-estetyczna.pl http://sklep.medycyna-estetyczna.pl http://www.laserowaepilacja.pl https://cosmelan.edu.pl http://www.ulthera.com.pl http://coolsculpting.pl http://www.kosmetologia.edu.pl http://www.kosmeceutyki.kosmetologia.edu.pl