Polish English French German Russian Spanish

Wbrew ogólnie panującej opinii i zapewnień firm produkujących lasery i impulsowe źródła światła do epilacji (tzw. IPL lub VPL, które nawet przez producentów lub gabinety je wykorzystujące nazywane są nieprawidłowo laserami) nie dają pewności, że po wykonaniu pełnego cyklu zabiegów (najczęściej jest to 4 do 6 zabiegów) w okolicy poddanej zabiegowi będzie całkowity brak owłosienia.

 

Wynikiem zabiegów epilacji laserowej (najczęściej) jest znaczna redukcja, przekraczająca 70-90% wyjściowej ilości włosów, a te które rosną są delikatniejsze i mniej widoczne. Z czasem może pojawiać się także pewna regeneracja mieszków włosowych, w tym wypadku konieczne jest powtórzenie serii zabiegów np. po roku lub 2 latach aby utrzymać zadawalający efekt. Oczywiście sytuację taką uzyskujemy wykorzystując urządzenia referencyjna do usuwania włosów (są to lasery diodowe 800nm, a w dalszej kolejności niektóre IPL i lasery Ng-Yag 1064 nm, rzadziej lasery aleksandrytowe 755 nm). Warunkiem oczekiwanego efektu jest także zastosowanie podczas zabiegu odpowiednio dobranych parametrów zabiegu, użycie np. z byt małej gęstości energii sprawi, że nawet po 10 zabiegach efekt będzie niezadawalający. Laser medyczny  Vectus™ , jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny. Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

 

Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera (dla przykładu redukcję owłosienia na plecach można wykonać w zaledwie pare minuty!!!), ale również zastosowana w głowicy technologia Advanced Contact CoolingSM. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność. Laser Vectus™ to innowacyjna technologia gwarantująca skuteczność zabiegu oraz komfort i bezpieczeństwo dla pacjenta.

 

Informacje o laserze

 

Nagroda Prix de Beauté dla lasera Vectus

Jest nam niezmiernie miło poinformować o nagrodzie Prix de Beauté 2013 jaką zdobył laser diodowy Vectus™ Palomar. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w kategorii "Odkrycie Roku". Nagroda Cosmopolitan Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.

 

Zobacz porównanie Vectus Palomar vs inne urzadzenie

 

 


Nowości Kliniki

Leczenie powikłań po zabiegach usuwania włosów


Specjalizujemy się także w leczeniu powikłań po zabiegach laserowych w obrębie skóry, w celu ustalenia terminu wizyty kontakt z dr Kuczynskim pod numerem 600263705

http://medycyna-estetyczna.pl http://sklep.medycyna-estetyczna.pl http://www.laserowaepilacja.pl https://cosmelan.edu.pl http://www.ulthera.com.pl http://coolsculpting.pl http://www.kosmetologia.edu.pl http://www.kosmeceutyki.kosmetologia.edu.pl