Polish English French German Russian Spanish

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli. Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

twarz – 4 tyg, ramiona – 4-6 tyg, bikini – 4-6 tyg, plecy – 8-10 tyg, nogi – 8-10

Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu, konieczność wykonania większej ilości zabiegów a tym samym zwiększenia kosztu epilacji. Obecnie brak jest w literaturze fachowej publikacji wskazujących na sensowność wykonywania zabiegów częściej niż co 4 tygodnie. Ze względu na koniczność powtórzenia zabiegu min. 4 razy najlepszym okresem rozpoczęcia zabiegów są miesiące jesienno-zimowe, ponieważ umożliwiają zakończenie terapii przed latem.

W przypadku usuwania przebarwień – przebarwienie przybierze ciemniejszy odcień, po 2 – 3 tygodniach  w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem.

 

Po zabiegu/oraz pomiędzy zabiegami nie wolno:

1. Opalać się, Należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie po zabiegu. Pacjentom w trakcie epilacji zalecamy bezwzględne unikanie ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solaria) pomiędzy zabiegami, po ostatnim zabiegu zalecamy 2 tygodniowy zakaz opalania. W przypadku epilacji okolic skóry niezakrywanych ubraniem (np. okolica skóry nad górną wargą, broda, szyja) konieczne jest stosowanie codziennie rano kosmetyku z wysokim filtrem SPF50+ bez względu na porę roku. Pacjent stosuje wówczas rano kosmetyki w następującej kolejności:

kosmetyki do oczyszczenia (żel, płyn micelarny, tonik lub inny),

krem nawilżający,

kosmetyk promieniochronny (filtr przeciwłoneczny),

kosmetyki kolorowe (makijaż).

 

Informacje o laserze

 

Nagroda Prix de Beauté dla lasera Vectus

Jest nam niezmiernie miło poinformować o nagrodzie Prix de Beauté 2013 jaką zdobył laser diodowy Vectus™ Palomar. Statuetka przyznana została przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan w kategorii "Odkrycie Roku". Nagroda Cosmopolitan Prix de Beauté jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży kosmetycznej w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Polsce.

 

Zobacz porównanie Vectus Palomar vs inne urzadzenie

 

 


Nowości Kliniki

Leczenie powikłań po zabiegach usuwania włosów


Specjalizujemy się także w leczeniu powikłań po zabiegach laserowych w obrębie skóry, w celu ustalenia terminu wizyty kontakt z dr Kuczynskim pod numerem 600263705

http://medycyna-estetyczna.pl http://sklep.medycyna-estetyczna.pl http://www.laserowaepilacja.pl https://cosmelan.edu.pl http://www.ulthera.com.pl http://coolsculpting.pl http://www.kosmetologia.edu.pl http://www.kosmeceutyki.kosmetologia.edu.pl